Amumu AP - itemy ?

Comment below rating threshold, click here to show it.

Norja

Senior Member

10-07-2011

Witam !

Ostatnio napadła mnie chęć pogrania amumu ap (przez to, że pograłem parę rundek alistarem ap xd).... Mam takie pytanie, jakie itemy amumu pod ap kupywać, oto moja sugestia i DORADŹCIE/POMÓŻCIE:

1. Doran's Ring
2. Sorcere's Shoes
3. Rod of Aegis
4. Archangel Staff
5. Abbysal Scepter
6. Hourglass
7. Void Staff

Uncle Jackie

Member

11-07-2011

Amumu pod AP, ha, ciekawa sprawa i jakoś nie często widywana (ale co tu kryć, jungle tank amumu jest nie do zdarcia).

Itemy "standardowe" jak dla castera, ale wyrzuciłbym z całą odpowiedzialnością ArchStaffa, i zastąpiłbym go Sunfire Cape skoro i tak dmg zadajemy praktycznie w bliskim siebie otoczeniu

Norja

Senior Member

11-07-2011

Ale jesli rod da nam mane i arch to 2% many idzie na ap... zawsze cos xP ale nawet dobry pomysl

Uncle Jackie

Member

11-07-2011

IMHO w podanym na samej górze buildzie brakuje jakiejkolwiek przeżywalności - jedyne hp idące z RoA jest oględnie rzecz ujmując no... śmieszne :P Co innego takie itemy dla np. Anivi/Karthusa, gdzie możesz sobie stać kilometr od pola walki i bić, a co innego melee mage.

Możesz spróbować budować Amumu tak jak buduje się Rumble'a - Tanky/AP

Doran's Shield, Buty (Merc'sy), Rylai (ale tutaj zabij a nie wiem jak wygląda effect Rylaiki na despair/tantrum - chyba daje slow) i potem wszelkiego rodzaju tank itemy typu Force of nature/sunfire.

Pure AP Amumu widziałem w życiu trzy-cztery razy, uruchamiał aurę, rzucał bandage toss, w połowie lotu już nie żył.

Co do Archangel staffa, IMHO mana zapewniona z RoA jest dla amumum wystarczająca - ciśnij się na blue buff a będzie Ci dane :), dlatego też nie warto specjalnie gonić na Archa. (Ale jak już pisałem, to moje zdanie).

Norja

Senior Member

11-07-2011

Quote:
Originally Posted by Uncle Jackie View Post
IMHO w podanym na samej górze buildzie brakuje jakiejkolwiek przeżywalności - jedyne hp idące z RoA jest oględnie rzecz ujmując no... śmieszne :P Co innego takie itemy dla np. Anivi/Karthusa, gdzie możesz sobie stać kilometr od pola walki i bić, a co innego melee mage.

Możesz spróbować budować Amumu tak jak buduje się Rumble'a - Tanky/AP

Doran's Shield, Buty (Merc'sy), Rylai (ale tutaj zabij a nie wiem jak wygląda effect Rylaiki na despair/tantrum - chyba daje slow) i potem wszelkiego rodzaju tank itemy typu Force of nature/sunfire.

Pure AP Amumu widziałem w życiu trzy-cztery razy, uruchamiał aurę, rzucał bandage toss, w połowie lotu już nie żył.

Co do Archangel staffa, IMHO mana zapewniona z RoA jest dla amumum wystarczająca - ciśnij się na blue buff a będzie Ci dane :), dlatego też nie warto specjalnie gonić na Archa. (Ale jak już pisałem, to moje zdanie).
brakuje jakiejkolwiek przeżywalności :D ?
Abbysal - mr
Hourglass - armor
Sunfire Cape - armor/hp

Ale masz racje Sunfire Cape > ArchStaff

Norja

Senior Member

11-07-2011

Jeszcze mam jedno pytanie:
Jak stackować skille Amumu ? Normalnie, q,w,e,q,w,e(...) ?

Uncle Jackie

Member

11-07-2011

Tutaj nie mam zielonego pojęcia - lane Amumu to nie moja działka, dla mnie ta postać to był, jest i będzie jungle tank :)

Przypuszczam że pewnie albo Q i E na squishy przeciwników albo W na napakowanych mięśniaków.

Co do przeżywalności - imho melee caster nie będący semi-tankiem nigdy jakiś większych sukcesów nie osiągnie - ale to tylko takie tam moje przemyślenia ;)

Norja

Senior Member

12-07-2011

Wlasnie zagralem ap amumu i to nie jest nuker (i raczej nigdy nie bedzie, ale z q ladnie wali i z ulti) pozbieram na Gragasa, tzn na rankedy pod ap mam juz wystarczajaco charow: kennen, nunu, annie i tam rangedow jeszcze :D ale Gragas wydaje sie ciekawy

JaskierMage

This user has referred a friend to League of Legends, click for more information

Member

13-07-2011

Amumu ma procentowe bicie z tego deprey jak bijesz tanka z 5k hp no to fajnie wchodzi :]